چندتأثیر مهم عسل روی سلامتی

>, عسل>چندتأثیر مهم عسل روی سلامتی

چندتأثیر مهم عسل روی سلامتی

🍯 چندتأثیر مهم عسل روی سلامتی بدن انسان

✅به گزارش خبرگزاری مهر، عسل که یکی از موادغذایی مغذی است که همیشه در طول تاریخ طب سنتی و نوین به خوردن آن توصیه شده ایم، منبعی از خواص شفادهندگی قدرتمند است و تاثیرات ضد عفونی کننده، آنتی اکسیدان و پاکسازی باورنکردنی برای بدن دارد و برای پوست بسیار مفید است.

🐝در زیر به برخی از فواید شگفت انگیز عسل اشاره می شود:

🍯خواص ضد سرطانی
عسل حاوی فلاونوئید و آنتی اکسیدان است که به کاهش خطر بروز برخی سرطانها و بیماری های قلبی کمک میکند. عسل از خواص ضد توموری و پیشگیری از سرطان برخوردار است.

🍯کاهش زخم معده و بهبود دیگر اختلالات گوارشی
تحقیقات جدید نشان می دهد عسل درمانی می تواند به بهبود اختلالاتی مانند زخم معده و معده باکتریایی کمک کند.

🍯کمک به کاهش وزن
برخلاف شکر تصفیه شده که فقط کالری دارد، عسل ویتامین ها و مواد معدنی نیز دارد.
عسل منبع بسیار مناسبی از مواد مغذی است که به فرد در کاهش وزن کمک میکند. نوشیدن آب لیمو با میزان اندکی عسل در ابتدای صبح تاثیر تایید شده ای در کاهش توده های چربی زیرپوستی دارد. این درمان موثری برای تسریع کاهش وزن میباشد. همچنین ترکیب عسل و دارچین درمان قدرتمندی برای کاهش وزن موثر، تلقی می شوند.

🍯خواص ضد میکروبی و ضد قارچی
خواص ضد عفونی کننده عسل مانع از رشد باکتری های خاصی می شود و به زخم های خارجی بدن کمک میکند پاک مانده و عفونت نکنند. عسل همیشه به عنوان یک درمان طبیعی در کمک های اولیه برای زخم ها، سوختگی ها و بریدگی ها استفاده
می شده است.

خواص ضد باکتریایی عسل مانع از عفونت شده و مانند یک عامل ضدالتهابی عمل می کند.

🍯کاهش سرفه و تحریکات گلو
عسل به لطف ویژگی های ضد میکروبی اش نه تنها به صاف و نرم شدن گلو کمک می کند بلکه باکتری های خاصی را که موجب بروز عفونت در این ناحیه از بدن می شوند نیز از بین می برد.

🍯افزایش دهنده قدرتمند سیستم ایمنی بدن
خواص آنتی اکسیدانی و ضد باکتریایی عسل می تواند سیستم گوارش و هضم را بهبود بخشیده و به فرد کمک کند سالم بماند و با بیماری ها مبارزه کند. این ماده غذایی رادیکال های آزاد را از بین می برد و سیستم ایمنی اثر بخش و فعال ما را بهبود می بخشد.

🍯تاثیرات فوق العاده بر پوست

عسل خواص مرطوب کنندگی دارد و می توان از آن به عنوان مرطوب کننده برای پوست استفاده کرد. این ماده نه تنها آب را جذب می کند بلکه آن را در پوست حفظ می کند از این رو پوست انعطاف پذیر و بی چین و چروک باقی می ماند.

به خاطر خواص آنتی آکسیدانی طبیعی عسل، که نقش مهمی را در حفاظت از پوست در برابر آسیب های فرابنفش دارد این ماده مغذی با پیری و همچنین سرطان پوست نیز مبارزه می کند. می توان از عسل به عنوان یک ضد آفتاب برای حفاظت پوست در برابر نور خورشید استفاده کرد.

🍯مالیدن عسل روی لبهای خشک موجب نرم شدن آنها می شود.

چندنکته بسیارمهم درتهیه وخرید عسل:

۱- باید این نکته را درنظرداشت که
عسل طبیعی وگیاهی شفای هردردی است اما عسل تقلبی یا نامرغوب خود مولد برخی بیماری هاست.

۲- کیفیت عسل رامبنای خریدقراردهید نه قیمت و نه شکل ظاهریش
برخی بیماران چندین برابرقیمت عسل هزینه خربد داروهای شیمیایی باعوارض جانبی زیادمی نمایند اما حاضر به تهیه یک داروی شفابخش طبیعی چون عسل نیستند.

۳- از تولیدکنندگان معتبر یا فروشگاهای مجاز تهیه نموده و از خرید عسل ارزان قیمت و صنعتی جدا خودداری فرمایید.

۴- هنگام مصرف آن را درمایعات داغ  مثل آب یا شیر داغ حل نکنید چون امکان تولید سم وجود دارد.

بدست |۱۳۹۶-۹-۵ ۰۸:۵۶:۴۹ +۰۳:۳۰آذر ۵ام, ۱۳۹۶|اخبار و اطلاعیه ها, عسل|بدون ديدگاه

درباره نویسنده:

ثبت ديدگاه