خطر نابودی صنعت زنبورداری در کشور با رواج عسل های تقلبی

>, زنبور عسل, عسل, عسل شناسی>خطر نابودی صنعت زنبورداری در کشور با رواج عسل های تقلبی

خطر نابودی صنعت زنبورداری در کشور با رواج عسل های تقلبی

عسل های تقلبی و چینی در بازار روزگار زنبورداران را سیاه کرده است و عسل شیرین را به کام زنبورداران تلخ کرده است، اگر بی توجهی دولت به زنبورداران به همین منوال ادامه پیدا کند، صنعت زنبورداری ایران به طور کامل نابود می شود.

تولید کنندگان بیشترین زحمت و سختی را متحمل میشوند اما یک عده دلال و سود جو بیشترین
ضربه ها را با عرضه محصولات تقلبی و بی کیفیت برپیکره صنعت زنبورداری  کشور وارد می نمایند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی میزان، عسل به عنوان خوراک سالم می تواند در دسترس همه اقشار جامعه قرار گیرد، زنبورداری آلودگی طبیعت و محیط زیست را به همراه ندارد بلکه عمل گرده افشانی باعث افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی، حفظ اکوسیستم و تنوع زیستی می شود.

اما صنعت زنبورداری در کشور به دلایل مختلف از جمله خشکسالی های چند سال اخیر و همچنین معضل ریزگردها  رو به نابودی رفته است، در کنار این مشکلات بحث هدفمندی یارانه ها و افزایش هزینه های جاری از جمله حمل و نقل و گران شدن قیمت شکر مشکلی بر مشکلات زنبورداران افزوده است.

متاسفانه در کشور ما نه تنها از جنبه درمانی به عسل بی توجهی شده بلکه در سبد غذایی خانواده ها نیز مورد بی مهری قرار گرفته است. باید گفت این نعمت خدادادی هنوز ارزش حقیقی خود را در میان دیگر مواد خوراکی به دست نیاورده به گونه ای که کسانی مصرف مربا و قندهای مصنوعی را بر این ماده ارزشمند برتری داده و علت اصلی آن شاید ناآگاهی از برتری و ارزش های فراوان عسل طبیعی است.

اگر بی توجهی دولت به زنبورداران به همین منوال ادامه پیدا کند زنبورداران باید مگس بپرانند. اکنون شاهد عسل های ارزان قیمت در بازار هستیم که قیمت عسل با شیشه آن برابری می کند و همچنین یک شیشه مربا تولید داخل از عسل تقلبی و چینی گران تر است.

بنابراین زنبورداران به دلیل ناتوانی برای رقابت در بازار داخل و خارج مجبور به کاهش هزینه ها به شیوه های مختلف یا انصراف از ادامه کار می شوند. توسعه بخش کشاورزی از جمله زنبورداران مزیت های فراوانی دارد که توسعه پایدار، اشتغال زایی، عدم تاثیر تحریم، صادرات محصولات کشاورزی و امنیت شغلی از جمله این مزیت ها است بنابراین دولت بایدبه فعالان زنبور عسل توجه ویژه ای نماید.

شکری که به خورد زنبور داده می شود

میزان قند عسل با هدفمندی یارانه و گرانی ها ارتباط مستقیم دارد، هر چقدر هزینه های جاری زنبوردار افزایش پیدا کند به تناسب کیفیت عسل کاهش و میزان قند آن افزایش پیدا می کند.

البته این روزها قیمت شکر و قند نیز به قدری افزایش پیدا کرده است که زنبورداران، شکر نیز نمی توانند به خورد زنبور دهند به دلیل اینکه توجیه اقتصادی ندارد. بنابراین فضا برای مانور دادن عسل های تقلبی باز می شود و بازار عسل های چینی و تقلبی داغ تر می شود البته، جای بسی شگفتی است، قیمت عسل تقلبی تولید شده با قیمت  بسته بندی و ظرف آن برابر می کند؟!

اشباع بازار با عسل‌هاي تقلبي‌ارزش حقيقي عسل را در ميان ديگر مواد خوراكي بسيار كم كرده است به‌گونه‌اي كه هم‌‌اكنون شهروندان مصرف مربا و قندهاي مصنوعي را بر اين ماده ارزشمند ترجيح داده‌اند و علت اصلي آن هم وجود عسل‌هاي تقلبي و شكري در بازار است.

موضوع دیگری که زنبورداران با آن دست و پنجه نرم می کنند بحث بیمه است که به طور کامل خسارت را پرداخت نمی کند یا اگر بیمه خسارت تلف شدن زنبور به دلایل مختلف از جمله خشکسالی و گرما، بیماری و.. را تقبل کند، زمان پرداخت آن بسیار طولانی است.

جای خالی عسل در سبدکالا

این روزها بحث سبد کالا و اقلام درون آن داغ داغ است، دولت می تواند به جای قرار دادن برنج هندی یا اقلام چینی خرما و عسل که ارزش غذایی بسیار زیادی دارد را در سبد کالا قرار دهند.

چین بابت هر کندو ۱۰۰ هزار تومان یارانه می دهد

مدیر عامل اتحادیه زنبورداران در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی میزان، گفت: در چین که اخیراً سفری به این کشور داشتم متوجه شدم دولت این کشور بابت هر کندو ۱۰۰ هزار تومان به پول ایران به زنبورداران خود یارانه می دهد و درآمد زنبورداران فقط از فروش عسل نیست بلکه از گرده افشانی نیز کسب در آمد دارند ولی در ایران یارانه ای به زنبورداران تعلق نمی گیرد و ما دقیقاً بر عکس کشورهای خارجی عمل می کنیم و زنبورداران در این شرایط به سختی کار می کنند.

عفت رئیسی سرحدی افزود: در کشورمان ایران ۱۴۳ برابر افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی ارتباط مستقیم با گرده افشانی و پرورش زنبور عسل دارد و همچنین در کشورهای دیگر برای این امر به زنبورداران برای هر کندو بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ دلار یارانه می دهند.

این زنبوردار ۵۲ ساله با انتقاد از افزایش هزینه های جاری از جمله هزینه حمل و نقل، گفت: هزینه های سربار و جانبی زنبورداری طی چند سال اخیر افزایش پیدا کرده است در صورتی که قیمت عسل افزایش چندانی نداشته است و از سوی دیگر اگر افزایش قیمت هم داشته باشد به دلیل گرانی از سبد غذایی خانواده ها حذف خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه هزینه نیروی انسانی، هزینه های جانبی تولید عسل از جمله لیبل، کارتون و شیشه عسل ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است، اضافه کرد: متاسفانه مشاهده می شود که عده ای سودجو از حسن نیت شهروندان سوء استفاده کرده و عسل هایی را با قیمت پایین به فروش
می رسانند.

مدیر عامل اتحادیه زنبورداران تصریح کرد: به عنوان مثال انجمن دیابت تعداد دیابتی های شناسایی شده کشور را بیش از ۵ میلیون نفر اعلام کرد که یکی از علت های آن تغذیه ناسالم و استفاده از شیرین  کننده های مصنوعی در شربت و نوشابه و … است که برای سلامت فرد مشکلات فراوانی ایجاد می کند.

عسل در سبد کالا قرار گیرد

وی تاکید کرد: انتظار داریم که ارگان ها، دستگاه ها و بخش دولتی به جای شکر، قند، شکلات و نبات، عسل را به سبدغذایی کارکنان و خانواده ها اضافه کند. باید فرهنگ سازی مناسبی در راستای اضافه شدن عسل در سبد غذایی خانواده صورت گیرد و این مسیر نیست مگر با اعتقاد کامل داشتن به سلامت مردم و ترویج فرهنگ مصرف عسل به عنوان یک خوراک سالم.

یکی از زنبورداران نیز در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی میزان با اشاره به اینکه اشباع بازار با عسل‌هاي تقلبي سبب بي‌اعتمادي مصرف‌كننده‌ها و كاهش مصرف عسل در بازار مي‌شود، گفت: اميدواريم حمايت از حقوق توليد كننده و مصرف‌كننده و تشديد نظارت بر بازار از سوي مسئولان مورد توجه قرار گيرد.

ايرج سپهوند افزود: اگر دسترسي افراد جامعه به عسل به عنوان خوراك سالم تسهيل شود ديگر شاهد افزايش تعداد ديابتي‌ها و روي آوردن شهروندان به تغذيه ناسالم و استفاده از شيرين‌كننده‌هاي مصنوعي در شربت و نوشابه نخواهيم بود.

وی گفت: از مسئولان انتظار مي‌رود كه عسل را هم به سبد غذايي خانواده به‌ويژه كارمندان اضافه كنند تا فرهنگ مصرف عسل در جامعه ايجاد شود

منبع: خبرگزاری اقتصادی میزان

بدست |۱۳۹۷-۵-۶ ۱۷:۲۲:۵۳ +۰۴:۳۰اسفند ۱۱ام, ۱۳۹۶|اخبار و اطلاعیه ها, زنبور عسل, عسل, عسل شناسی|بدون ديدگاه

درباره نویسنده:

ثبت ديدگاه